O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.
Produkty

O Fundacji


O nas


Program edukacyjny ZenDriving oparty jest na starannie wybranych przez naszych specjalistów technikach psychologicznych. Naszym celem jest nie tylko wzrost świadomości kierowców, ale przede wszystkim – praca nad ich ryzykownymi nawykami. Prowadzimy wyjątkowe na polskim rynku warsztaty i szkolenia dla kierowców flotowych i indywidualnych.


ZOBACZ OFERTĘ

Nasza misja

Naszą misją jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców. Uświadamiamy, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli.


POBIERZ STATUT

Statystyki


80
% wypadków na drodze jest konsekwencją rozproszenia uwagi
50
% sprawców wypadków przyznało, że było rozproszonych własnymi myślami
17
razy trzeba odwrócić wzrok od jezdni, aby napisać SMS-a
70
% Polaków uważa się za ofiary agresji drogowejNasz zespół


Katarzyna Kozak-Piskorska

Prezeska Zarządu

Z zawodu kulturoznawczyni i specjalistka Public Relations. Pomysłodawczyni i koordynatorka działań Fundacji ZenDriving. Pasjonatka sportów motorowych i entuzjastka bezpiecznej jazdy. Niegdyś współorganizatorka eventów szkoleniowych z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Zdobyte na torach i płytach lotniskowych obserwacje i doświadczenia, własna praktyka mindfulness oraz wizja bezpieczniejszych dróg natchnęły ją do założenia Fundacji i działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Anna Kwiecień

Koordynatorka merytoryczna, Trenerka

Doktorka nauk humanistycznych, psycholożka, wykładowczyni akademicka z doświadczeniem w prowadzeniu aktywnych zajęć z psychologii ogólnej, emocji, motywacji, osobowości i stresu. Specjalizuje się w zakresie motywacji do zmiany nawykowego i impulsywnego zachowania, samokontroli zachowania, prowadzi zajęcia profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych. Autorka programów szkoleniowych i trenerka w ramach unijnych systemowych projektów edukacyjnych.

Agata Sobiecka

Trenerka

Psycholożka z kliniczną ścieżką specjalizacyjną z zakresu neuropsychologii oraz magisterka filozofii w Zakładzie Epistemologii i Kognitywistyki UAM. Trenerka umiejętności miękkich, jej ulubionym tematem jest radzenie sobie ze stresem i agresją za pomocą uważności. Absolwentka programu Mindful Schools, prowadzi treningi funkcji poznawczych, uwagi i pamięci, podczas krórych podkreśla znaczenie obniżania poziomu stresu w odsłanianiu pełnego spektrum ludzkich możliwości umysłowych.

Kamila Karpińska

Trenerka

Psycholożka, trenerka umiejętności psychospołecznych, instruktorka jogi i fitness. Fascynatka świadomej pracy z ciałem i umysłem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Szkoły Trenerów Ośrodka Intra, Northeastern Illinois University oraz Göteborgs Universitet. Jazdę samochodem i motocyklem traktuje jako doskonałą okazję do testowania swojej uważności.
Nasi partnerzyJeśli zainteresowało Cię to, co robimy, przeczytaj więcej i pobierz materiały prasowe.