O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.
Produkty

Warsztaty Uważny Kierowca

mobile-icon 

Problem:

Rozproszenie uwagi, rozmawianie przez telefon w trakcie jazdy, zaabsorbowanie myślami.

Rozwiązanie:

Nasi psychologowie przedstawią praktyczne zalecenia i proste ćwiczenia, które zachęcą do zmiany nawykowego korzystania z nowych technologii oraz pomogą rozwiązać problem uporczywych myśli, odwracających uwagę od prowadzenia pojazdu. Materiały dydaktyczne pozwolą kierowcom samodzielnie utrwalać nowe umiejętności.

Korzyści:

  • bardziej skuteczni i skoncentrowani kierowcy,
  • redukcja kosztów związanych z wypadkami,
  • wzrost bezpieczeństwa floty.

Ważne:

19% firm z listy 500 najbogatszych, które wprowadziły całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych w trakcie jazdy, wykazało wzrost efektywności działania firmy, w 74% z nich wyniki finansowe nie zmieniły się, a tylko 7% wykazało spadek efektywności.

Tylko 1% kierowców, którzy otrzymali mandat za korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiącego, zmieniło swoje zachowanie. Zatem zmiana ma szansę rozpocząć się od organizacji. Rolą kadry zarządzającej jest m.in. szkolenie pracowników.

Czas trwania: 1,5 h