O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Eventy z symulatorami

Interaktywne wykłady

Na eventy firmowe serdecznie polecamy wykłady psychologiczne dla kilkudziesięciu lub nawet kilkuset osób z elementami interaktywnymi. Nasi psychologowie w sposób atrakcyjny opowiedzą o wybranym przez Państwa zagadnieniu z zakresu psychologii kierowcy.

Biofeedback i psycholog

Biofeedback to informacja zwrotna 
o zmianach stanu fizjologicznego człowieka, która pomaga określić mocne i słabe punkty każdego Kierowcy. Proponujemy prowadzony przez psychologa pokaz biofeedbacku przedstawiającego na wykresach reakcje fizjologiczne kierowcy z elementami rywalizacji – w wyścigu samochodowym wygra ten, kto najdłużej utrzyma optymalny poziom koncentracji. Psycholog poruszy z zainteresowanymi najważniejsze tematy związane ze stresem i agresją oraz koncentracją uwagi i prowadzeniem rozmów przez telefon podczas jazdy.

  Symulator jazdy, biofeedback i psycholog

Symulator jazdy, stosowany do treningów przez zawodowych kierowców wyścigowych, zawsze stanowi dużą atrakcję podczas eventów integracyjnych. Choć sama jazda jest wirtualna, reakcje organizmu za kierownicą symulatora dają pewien pogląd na temat 
umiejętności koncentracji kierowcy oraz jego reakcji na stres.

 Laboratorium badania predyspozycji kierowców

Korzystając z najnowocześniejszych przyrządów do badania predyspozycji psychomotorycznych, uczestnicy przekonają się, jaka jest ich kondycja psychotechniczna i jak wpływa ona na bezpieczeństwo na drodze. Samoświadomość to połowa sukcesu. Urządzenia wykorzystywane w tym module, to m.in. aparat Piórkowskiego i aparat krzyżowy, dodatkowo proponujemy także refleksomierz.

Pierwsza pomoc

W ramach ćwiczeń uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in., jak zabezpieczyć miejsca zdarzenia wypadku, ocenić stan poszkodowanego, czy jak postępować 
z nieprzytomnym. Uczestnicy mogą również wziąć udział w symulacji 
w alkogoglach. Zajęcia prowadzone są przez 
- posiadających szeroką wiedzę 
i doświadczenie – profesjonalistów, czynnie działających w formacjach ratowniczych.

Pierwsza pomoc VR

Na poboczu zauważasz rozbity samochód z rannym mężczyzną w środku. Razem z dziewczyną stajecie przed poważną próbą – musicie uratować ofiarę i nie dopuścić do pożaru pojazdu. Całą akcję oglądasz z perspektywy pierwszoosobowej, bezpośrednio wcielając się w uczestnika akcji ratunkowej. W interaktywnym filmie 360 stopni pojawią się kluczowe momenty wyboru, które zaważą na losie rannego. Jeśli popełniamy błędy, dostajemy o tym komentarz, możliwość poprawy błędu lub wracamy do punktu wyjścia.

Symulator dla dzieci i młodzieży

Ef-Scoot to wygodny i mobilny symulator wiernie odzwierciedlający jazdę motorowerem. Wyposażony jest w wysokiej klasy oprogramowanie dydaktyczne, bogate w atrakcyjne multimedia i wymowne statystyki, przydatne również młodym pieszym 
i rowerzystom. Z pomocą tego urządzenia możemy zwrócić młodzieży uwagę, jak istotna jest koncentracja, obserwacja otoczenia 
i przywidywanie oraz nauczyć właściwych postaw i reakcji, które zminimalizują ryzyko wypadku drogowego.

Zamów event

Administratorem danych osobowych jest Fundacja ZenDriving z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 13. Dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych fundacji, w związku z prowadzonymi badaniami oraz w celach marketingowych i reklamowych. Dane mogą być udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych tj. organom i podmiotom publicznym realizującym swoje zadania wynikające z przepisów prawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. 

*Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni ze strony Fundacji ZenDriving, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Art. 172. 1. Prawa telekomunikacyjnego.