O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Systemy telematyczne

Materiały wspierające wdrożenie monitoringu floty

Zmiany w organizacji warto komunikować w taki sposób, aby pracownicy – przyszli użytkownicy systemu telematycznego – dostrzegali sens jego wdrażania w firmie, widzieli obopólne korzyści, identyfikowali się się ze zmianą. Materiały informacyjne dla menadżerów oraz dla pracowników są przygotowane na podstawie danych zebranych przez naszego konsultanta i uwzględniają specyficzne rozwiązania HR każdego Klienta. Fundacja ZenDriving oferuje:

  • przeprowadzenie badania opinii wśród pracowników, odpowiadającego na pytanie, co dla pracowników danej firmy jest wystarczająco atrakcyjną nagrodą i przekonującym argumentem skłaniającym do zasad ecodrivingu i jazdy defensywnej na co dzień,
  • sporządzenie materiałów informacyjnych dla menedżerów wdrażających system na temat budowania klimatu ułatwiającego jego przyjęcie przez pracowników – wsparcie dla menadżerów z zakresu psychologii zmiany i transferu wiedzy,
  • przygotowanie materiałów informujących pracowników o intencji wprowadzenia przez firmę monitoringu floty, celach długoterminowych z tym związanych, jak również przedstawienie systemu pracownikom językiem korzyści osobistych.

 

Spotkanie użytkowników z psychologiem

Firmom coraz częściej zależy na klimacie sprzyjającym wdrażaniu systemów telematycznych i kultury bezpieczeństwa. Opór ze strony pracowników może skutecznie hamować efektywność działania monitoringu floty. Dlatego tak ważne jest, aby pracownicy mieli okazję wypowiedzieć swoje obawy, niepewność co do intencji wdrażania systemu. Często jest to możliwe jedynie w obecności osoby z zewnątrz, bezstronnej, niezaangażowanej na co dzień w życie Firmy.

Podczas spotkania psycholog przedstawi system monitorujący językiem korzyści zawodowych i osobistych oraz pomoże rozładowywać negatywne emocje związane z jego wdrożeniem. Fundacja ZenDriving proponuje spotkania z psychologiem, który pomoże pracownikom odnaleźć dobre strony jazdy „kontrolowanej”.

 

Warsztaty dla kierowców z grupy ryzyka

Oferujemy warsztaty psychologiczne skierowane do użytkowników pojazdów wyposażonych w system telematyczny. Obserwacja i analiza zachowań kierowców daje pogląd, jaki styl jazdy prezentują kierowcy flotowi, jakie są koszty związane ze sposobem użytkowania pojazdu, ale również które z ryzykownych zachowań na drodze pojawiają się najczęściej oraz którzy kierowcy prowadzą samochód w sposób ryzykowny. Warsztaty psychologiczne ZenDriving to konsekwentna reakcja na to, co ujawniają raporty z monitoringu pojazdów.

Warsztaty proponujemy kierowcom, którzy w analizie sposobu użytkowania pojazdu: a) wypadli poniżej oczekiwań pracodawcy, a ich styl jazdy wymaga zmiany; b) jeżdżą w sposób zadowalający, ale mogłoby być jeszcze lepiej. Styl jazdy zależy nie tylko od umiejętności technicznych, ale również (naszym zdaniem – przede wszystkim) od przekonań na temat siebie jako kierowcy, przekonań na temat innych użytkowników drogi, świadomości zagrożeń, stosunku do samochodu służbowego.

Zamów bezpłatną konsultację

Administratorem danych osobowych jest Fundacja ZenDriving z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 13. Dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych fundacji, w związku z prowadzonymi badaniami oraz w celach marketingowych i reklamowych. Dane mogą być udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych tj. organom i podmiotom publicznym realizującym swoje zadania wynikające z przepisów prawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. 

*Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni ze strony Fundacji ZenDriving, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Art. 172. 1. Prawa telekomunikacyjnego.