O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Liderzy promocji bezpieczeństwa drogowego wybrani
28 Lis 2016

Liderzy promocji bezpieczeństwa drogowego wybrani

25 listopada 2016 roku poznaliśmy osoby, firmy, media, instytucje i organizacje pozarządowe, które w szczególny sposób przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. W tym roku Kapituła postanowiła wyróżnić przede wszystkim lokalnych działaczy.

Laureatką w kategorii Osoba roku została Pani Katarzyna Dobrzańska-Junco – założycielka Stowarzyszenia Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nominowanymi w tej kategorii byli również Pan Krzysztof Woźniak – dziennikarz TOK FM, współprowadzący audycje „Skołowani” i „Przewodnik Drogowy”, a także Pani Bogusława Barbara Zimmer – wydawca miesięcznika „Polski Traker” i „Polski Traker Bus”.

Organizacją pozarządową roku została Fundacja CREDU z Sopotu, której ideą przewodnią w działaniu jest kreatywne myślenie i edukacja praktyczna. W tej kategorii Kapituła postanowiła w tym roku wyróżnić również Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw na rzecz poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Fundację Drogi Mazowsza.

Firmą Roku 2016 została Kompania Piwowarska S.A. – firma, która do tematu bezpieczeństwa podchodzi bardzo szeroko, a działania prewencyjne podejmuje na wielu płaszczyznach. Za długoletnie działania z zakresu prewencji w obszarze ruchu drogowego wyróżniona została firma Circle K Polska (działająca do niedawna pod nazwą Statoil Fuel&Retail Polska). A za działania lokalne firma MAN Trucks Niepołomice.

W kategorii Media Roku Kapituła Nagrody Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zdecydowała, że w szczególny sposób wyróżni portal internetowy BRD24.pl. Doceniono profesjonalizm i bardzo szerokie spojrzenie na tematykę bezpieczeństwa drogowego. Wśród wyróżnionych w kategorii Media Roku znalazł się też kanał na YouTube „Polskie Drogi” i Polskie Radio Kraków.

W tym roku wśród nominowanych do nagrody w kategorii Instytucja Publiczna Roku znalazły się trzy szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej, Szkoła działająca przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Debrznie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Zwycięzcą w tej kategorii został Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wydminach. Szkoła i działający w niej Szkolny Klub Bezpieczeństwa od lat pracuje, aby każde dziecko w Gminie Wydminy było bezpieczne do kwadratu poprzez organizowanie corocznej kampanii Młodzi Bezpieczni do Kwadratu.

Zwycięzcom gratulujemy!

Więcej informacji


Katarzyna Kozak-Piskorska