O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

„Na długi dystans”
13 Kwi 2017

„Na długi dystans”

Dr Anna Kwiecień udzieliła przedświątecznego wywiadu portalowi RedBull.com, w którym przekonuje o konieczności wyspania się przed podróżą oraz uwzględnienia postojów co 2-2,5 h.

Niestety ludzie mają tendencję do przeceniania swoich możliwości radzenia sobie ze wczesnymi objawami zmęczenia, wydaje im się, że jak się napną, skoncentrują, wysilą, to są w stanie nad nimi zapanować. I to jest właśnie ten najbardziej zdradliwy moment, bo my nad tym nie mamy kontroli, zmęczenie jest poza nami, w pewnym momencie po prostu przychodzi.

Przeczytaj wywiad

Katarzyna Kozak-Piskorska