O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

O Fundacji


O nas


Program edukacyjny ZenDriving oparty jest na starannie wybranych przez naszych psychologów technikach psychologicznych. Naszym celem jest nie tylko wzrost świadomości kierowców, ale przede wszystkim – praca nad ich ryzykownymi nawykami, tak aby popełniali jak najmniej błędów. Prowadzimy wyjątkowe na polskim rynku warsztaty i szkolenia dla kierowców flotowych i indywidualnych.


ZOBACZ OFERTĘ DLA FIRMZOBACZ OFERTĘ DLA KIEROWCÓW

Nasza misja

Naszą misją jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców. Uświadamiamy, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Pokazujemy bezpieczną jazdę jako element świadomego życia i dbania o zdrowie.


POBIERZ STATUT

Statystyki

80
% wypadków na drodze jest konsekwencją rozproszenia uwagi
50
% sprawców wypadków przyznało, że było rozproszonych własnymi myślami
17
razy trzeba odwrócić wzrok od jezdni, aby napisać SMS-a
70
% Polaków uważa się za ofiary agresji drogowejNasz zespół

Katarzyna Kozak-Piskorska

Prezeska Zarządu

Z wykształcenia medioznawczyni i specjalistka Public Relations. Pomysłodawczyni i koordynatorka działań Fundacji ZenDriving. Pasjonatka sportów motorowych i entuzjastka bezpiecznej jazdy. Niegdyś współorganizatorka eventów szkoleniowych z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Zdobyte na torach i płytach lotniskowych obserwacje i doświadczenia, własna praktyka mindfulness oraz wizja bezpiecznych dróg natchnęły ją do zgłębiania psychologii kierowcy i działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Współautorka poradnika psychologicznego 'Niezbędnik uważnego kierowcy'.

Anna Kwiecień

Koordynatorka merytoryczna

Doktorka nauk humanistycznych, psycholożka, wykładowczyni akademicka z doświadczeniem w prowadzeniu aktywnych zajęć z psychologii ogólnej, emocji, motywacji, osobowości i stresu. Specjalizuje się w zakresie motywacji do zmiany nawykowego i impulsywnego zachowania, samokontroli zachowania, prowadzi zajęcia profilaktyczne w zakresie uzależnień behawioralnych. Autorka programów szkoleniowych i trenerka w ramach unijnych systemowych projektów edukacyjnych.

Agata Sobiecka

Trenerka

Psycholożka z neuropsychologiczną ścieżką specjalizacyjną oraz mgr filozofii w Zakładzie Epistemologii i Kognitywistyki UAM. Psychoterapeutka w nurcie ISTDP - Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej i trenerka umiejętności społecznych. Jej ulubionym tematem jest radzenie sobie ze stresem, lękiem i agresją za pomocą uważności. Absolwentka Mindful Schools, prowadzi treningi funkcji poznawczych, uwagi i pamięci, podczas których podkreśla znaczenie obniżania poziomu stresu w odsłanianiu pełnego spektrum ludzkich możliwości umysłowych. Współautorka poradnika psychologicznego 'Niezbędnik uważnego kierowcy'.

Magda Mazurkiewicz

Trenerka

Psycholożka, psychoterapeutka, coach (ICF); prezeska Polskiego Towarzystwa Mindfulness (2010-2011); trenerka uważności i współczucia. Ukończyła szkolenia dla nauczycieli prowadzone przez Jona Kabata-Zinna. Pracowała w szpitalu specjalistycznym MSW, prowadząc treningi uważności i warsztaty radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami dla pracowników policji i więzień różnego szczebla. Przeprowadziła wiele treningów uważności, warsztatów i wykładów. Tematyką uważności zajmuje się również od strony naukowej, badała m.in. wpływ uważności na strategie radzenia sobie ze stresem.

Kamila Karpińska

Trenerka

Psycholożka, trenerka umiejętności psychospołecznych, instruktorka jogi i fitness. Fascynatka świadomej pracy z ciałem i umysłem. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Szkoły Trenerów Ośrodka Intra, Northeastern Illinois University oraz Göteborgs Universitet. Jazdę samochodem i motocyklem traktuje jako doskonałą okazję do testowania swojej uważności.

Eryk Ołtarzewski

Trener

Pedagog, socjoterapeuta, trener grupowy. Ukończył Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Grzegorzewskiej w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Terapii i Treningu Grupowego na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2013 r. kształci się w prowadzeniu treningu uważności w projekcie Mindfulness Association Polska. Pracuje w szkole podstawowej i liceum jako pedagog szkolny. Prowadzi zajęcia socjoterapeutyczne i profilaktyczne oraz treningi uważności dla dzieci i młodzieży według autorskich programów. Współpracuje z Uniwersytetem SWPS w Warszawie w ramach studiów podyplomowych „Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia”, gdzie prowadzi zajęcia dotyczące uważności w pracy z dziećmi. Prowadzi również treningi uważności dla osób dorosłych.Nasi partnerzyJeśli zainteresowało Cię to, co robimy, przeczytaj więcej i pobierz materiały prasowe.