O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Bądźmy Razem Bezpieczni 2016
22 Cze 2016

Bądźmy Razem Bezpieczni 2016

22 czerwca 2016 r. rozpoczęła się VIII edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądźmy Razem Bezpieczni”. W dniu Inauguracji w Zakładzie Realizacji Przewozów „Wola” przy ulicy Siedmiogrodzkiej 20 w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, mająca na celu uwrażliwienie uczestników ruchu drogowego na wszelkie zagrożenia i konsekwencje, jakie wynikają z braku ostrożności na drogach i torowiskach. Wzięli w niej udział: Pan Krzysztof Karos – Prezes Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie, Michał Szczerba – poseł na sejm RP, Piotr Jakubczak – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, dr Anna Kwiecień z Fundacji ZenDriving, Adam Pietrzak – koordynator krajowy Ratownictwa Drogowego, Wojciech Pasieczny, były Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, biegły sądowy, a także Teresa Kotwica, Kierownik Działu Marketingu i Promocji Spółki Tramwaje Warszawskie. W czasie konferencji zostały poruszone tematy związane z prewencyjnymi działaniami rządu w zakresie BRD, statystykami dotyczącymi wypadków z powodu używania telefonu w czasie uczestniczenia w ruchu drogowym, a także prowadzonymi działaniami edukacyjnymi.

W ramach tegorocznej edycji Fundacja ZenDriving zrealizowała grę edukacyjną poświęconą korzystaniu z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdów.

Zagraj!