O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Bądźmy Razem Bezpieczni: Gra
24 Cze 2015

Bądźmy Razem Bezpieczni: Gra

W ramach kampanii „Bądźmy Razem Bezpieczni”, organizowanej przez Spółkę Tramwaje Warszawskie, Fundacja ZenDriving przygotowała grę interaktywną, mającą na celu badanie stopnia uważności oraz czasu reakcji przyszłych i obecnych kierowców.

Narzędzie, choć nie jest profesjonalnym testem psychologicznym, ma pewną wartość diagnostyczną, ale przede wszystkim – podobnie jak coraz bardziej popularne w internecie neuroćwiczenia – umożliwia użytkownikom trening funkcji poznawczych, w tym: spostrzegania, uwagi wzrokowej, widzenia peryferyjnego, pamięci, podejmowania decyzji, czujności uwagi, czasu reakcji złożonej i przerzutności uwagi. Jest to również interesujący refleksomierz, gwarantujący dobrą zabawę.

Zobacz wyniki