O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

Ogólnopolskie badanie kierowców
06 Cze 2016

Ogólnopolskie badanie kierowców

Od 6 czerwca do 31 grudnia 2016 roku trwa przedsięwzięcie badawcze poświęcone problemowi korzystania z telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu. Projekt edukacyjno-badawczy pt. „W RUCHU DROGOWYM #JESTEMOFFLINE” realizowany jest w całej Polsce wśród min. 100 tys. kierowców amatorów, kierowców zawodowych oraz kandydatów na kierowców.

Celem realizowanego badania jest weryfikacja stopnia potencjalnego zagrożenia w ruchu drogowym, jakim może być korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu, pomiar rozmiaru zjawiska i przeciwdziałanie potencjalnemu zagrożeniu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Instytucjami odpowiedzialnymi za przygotowanie oraz realizację badań są:

  • Fundacja Dbam o Mój Z@sięg
  • Fundacja ZenDriving
  • Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
  • Centrum Edukacji, Rozwoju i Szkoleń CERS

Weź udział w badaniu