O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.

„Bezpiecznie na wakacje”
30 Cze 2013

„Bezpiecznie na wakacje”

Piknik inauguracyjny Fundacji odbył się w niedzielę 30 czerwca br. w Fantastic Studio przy ul. Borowskiego 2 na warszawskiej Pradze.

Celem pikniku było uświadomienie kierowcom – zwłaszcza będącym rodzicami – jak istotna dla bezpieczeństwa ich i ich małych pasażerów jest koncentracja podczas kierowania pojazdem. Wskazaliśmy też na inne czynniki kluczowe dla bezpieczeństwa, w tym prawidłowy sposób przewożenia dzieci.

Podczas pikniku poziom koncentracji uczestników za kierownicą symulatora badaliśmy przy użyciu urządzenia do biofeedbacku, które informuje o zmianach stanu fizjologicznego człowieka. Metoda ta wykorzystywana jest między innymi w psychologii, medycynie, sporcie i biznesie, umożliwia kontrolowanie funkcji organizmu, poprawia koncentrację uwagi, zwiększa odporność na stres i przeciwdziała agresji.

Inne atrakcje:

– symulator wypadków i porady instruktora bezpiecznej jazdy,
– porady ekspertów ds. uważnej jazdy,
– stoisko z polecanymi fotelikami dla dzieci i porady eksperta ds. fotelików samochodowych (Autofoteliki.pl),
– symulator edukacyjny EF-SCOOT dla dzieci i młodzieży,
– porady trenera personalnego, odciążające kręgosłup ćwiczenia fizyczne dla kierowców,
– pokaz masażu dla zmęczonych kierowców,
– losowanie nagrody w postaci szkolenia ZenDriving o wartości 250 zł,
– super atrakcje dla dzieci (DoGooders),
– muzyka (Pento).


Katarzyna Kozak-Piskorska