O fundacji
Fundacja ZenDriving została założona w kwietniu 2013 roku. Stowarzyszona w prestiżowym Partnerstwie dla Bezpieczeństwa Drogowego Fundacja ZenDriving aktywnie działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego i jest w Polsce pionierem szkoleń dla kierowców opartych na neuropsychologii, psychologii transportu i metodzie mindfulness, która odnosi sukcesy m.in. w sporcie i biznesie. Misją Fundacji jest poprawa bezpieczeństwa drogowego poprzez edukację kierowców oraz uświadamianie ich, że koncentracja za kierownicą to nie tylko ręce wolne od telefonu, ale przede wszystkim głowa wolna od nurtujących myśli. Wszystkie szkolenia oparte są na wynikach badań naukowych.
Produkty

Warsztaty Uważny Kierowca

mobile-icon 

Problem:

Błędy wynikające z rozproszenia uwagi, korzystanie z telefonu w trakcie jazdy, zaabsorbowanie myślami i innymi czynnościami.

Rozwiązanie:

Innowacyjne warsztaty psychologiczne oparte na przebadanych naukowo metodach z zakresu neuropsychologii, psychofizjologii i psychometrii, w tym metodzie mindfulness.

Podczas warsztatów:

 • omówimy charakterystykę procesów uwagowych kierowcy,
 • uświadomimy uczestnikom zagrożenia wynikające z używania telefonu komórkowego podczas prowadzenia pojazdu,
  • zaproponujemy i przećwiczymy skuteczne sposoby zmiany ryzykownych nawyków związanych z korzystaniem z telefonu,
   • omówimy inne potencjalne dystraktory za kierownicą,
    • nauczymy prostych technik, opartych na metodzie mindfulness, wspomagających koncentrację 
- do wykonania podczas postoju, w domu i w pracy.

    Korzyści:

    • bardziej skuteczni i skoncentrowani kierowcy,
    • redukcja kosztów związanych z wypadkami,
    • wzrost bezpieczeństwa floty.

    Ważne:

    19% firm z listy 500 najbogatszych, które wprowadziły całkowity zakaz korzystania z telefonów komórkowych w trakcie jazdy, wykazało wzrost efektywności działania firmy, w 74% z nich wyniki finansowe nie zmieniły się, a tylko 7% wykazało spadek efektywności.

    Tylko 1% kierowców, którzy otrzymali mandat za korzystanie z telefonu bez zestawu głośnomówiącego, zmieniło swoje zachowanie. Zatem zmiana ma szansę rozpocząć się od organizacji. Rolą kadry zarządzającej jest m.in. szkolenie pracowników.


    Czas trwania: 1,5 h

    Optymalna liczba osób w grupie: 8-12

    Szczegółowy scenariusz szkolenia i aktywne metody pracy dostosowujemy do przyczyn szkodowości w danej grupie. Uczestnicy otrzymują drukowane materiały edukacyjne bądź/i dostęp do materiałów online.

    Imię i nazwisko osoby zamawiającej (wymagane)

    Adres email (wymagane)

    Liczba kierowców

    Administratorem danych osobowych jest Fundacja ZenDriving z siedzibą w Warszawie, ul. Stępińska 13. Dane osobowe przetwarzane będą w celach statutowych fundacji, w związku z prowadzonymi badaniami oraz w celach marketingowych i reklamowych. Dane mogą być udostępniane odbiorcom danych w rozumieniu art. 7 pkt. 6 ustawy o ochronie danych osobowych tj. organom i podmiotom publicznym realizującym swoje zadania wynikające z przepisów prawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. 

    *Wyrażam zgodę na marketing bezpośredni ze strony Fundacji ZenDriving, przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących, zgodnie z Art. 172. 1. Prawa telekomunikacyjnego.