Blog

Meble do pokoju dziewczynki – jakie wybrać?

Pokój dziewczynki

Urządzenie własnej przestrzeni dla dziecka jest bardzo ważne. Pokój mniejszego dziecka i nastolatki wygląda inaczej, jednak zawsze powinien być urządzony funkcjonalnie i dostosowany do aktualnych potrzeb dziecka. Meble do pokoju dla dziewczynki powinny być  pakowne, koniecznie powinny pomieścić wszystkie skarby właścicielki. Współcześnie na rynku mamy naprawdę duży wybór mebli do pokoju dla dziewczynek, można więc znaleźć komplet, który będzie pasował do gabarytów wnętrza, jak i taki, który posłuży dziecku jak najdłużej.

Indywidualne preferencje a zmiany z wiekiem, czyli trudna sztuka kompromisu

Nie każda dziewczyna będzie dobrze czuła się w różowym, cukierkowym pokoju. Dlatego robiąc plany remontowe, koniecznie należy wziąć pod uwagę indywidualne upodobania dziecka i jego pomysł, w końcu to ma być jego własna przestrzeń i to przede wszystkim dziecko ma się w niej czuć dobrze. Oczywiście z dozą rozsądku. Kiedy dziecko domaga się urządzenia wnętrza, gdzie motywem przewodnim ma być np. postać z bajki, nie warto ulegać. Niestety fascynacje dziecięce zmieniają się bardzo szybko, dlatego unikamy umieszczania motywów ulubionych bajek, czy programów na elementach stałych – tapety, meble wybieramy neutralne. Baza wyposażenia wnętrza, czyli zarazem najdroższe elementy mogą z powodzeniem służyć dziecku przez wiele lat, jeżeli odpowiednio je dobierzemy. Meble do pokoju nastoletniej dziewczyny mogą być dokładnie tymi samymi, które kupimy małej dziewczynce.

Uniwersalność podstawą aranżacji pokoju dla dziewczynki

Meble do pokoju dziewczęcego – gładkie i jednolite np. białe, czy szare, będą zawsze modne, znajdą też zastosowanie w pokoju nastolatki jak i kilkuletniego brzdąca. Zaskakujące może być to jak za sprawą właściwych dodatków, można całkowicie zmienić wygląd wnętrza. Meble do pokoju młodzieżowego dla dziewczynki, do których dołożymy elementy dodatkowe zgodne z jej zainteresowaniami np. naklejkami na meble, czy ściany, poduszkami z ulubionym motywem, czy narzutą na łóżko pozwolą dopasować wnętrze do małej dziewczynki, jak i do nastolatki, a zmiana wystroju przez dostosowanie dodatków, jest szybka i relatywnie niedroga.

Dziewczęcy pokój
Pokój dziewczynki w kolorystyce szaro-różowej

Pokój nastolatki

Meble do pokoju nastoletniej dziewczyny  przede wszystkim należy dostosować do pomieszczenia. Przy mniejszych pokojach bardzo dobrze sprawdzają się meble z szafą narożną, która jest jednym z najbardziej pakownych elementów wyposażenia, z pewnością pomieści nawet bogatą garderobę nastolatki. Jeżeli tylko metraż pozwala, warto wybrać meble z łóżkiem, jest ono znacznie wygodniejsze niż jakakolwiek rozkładana kanapa. W pokoju kilkunastoletniej dziewczyny nie może zabraknąć miejsca do nauki. Dlatego meble z biurkiem są tu podstawą. W mniejszych pokojach, w których każdy centymetr jest na wagę złota, można rozważyć zakup kompletu mebli, którego biurko stanowi integralną część. Jeżeli jednak pokój dziewczynki jest spory najwygodniej, kiedy biurko jest odrębnym elementem. Bardzo ważne jest też, żeby akurat ten mebel był dostosowany wysokością do wzrostu dziecka.

Urządzając pokój dla dziewczynki, warto myśleć przyszłościowo. Najlepiej wybrać uniwersalny zestaw mebli, w takim wypadku zawsze stawiamy na jakość, nie warto szukać tu oszczędności.

Możesz być zainteresowany także...