Fototapety na drzwi do przedpokoju – błyskawiczne odświeżenie wnętrza

Fototapeta z flamingami
Fototapety z flamingami – fantazyjne dekoracje nie tylko do pokoju dziecka
3 września 2021
Plakat botaniczny na ścianie
Plakaty botaniczne – popularne tematy i motywy
28 września 2021

Fototapety na drzwi do przedpokoju – błyskawiczne odświeżenie wnętrza

Fototapeta na drzwi

Fototapety na drzwi jakiś czas temu były uważane za przestarzałą opcję dekoracji przestrzeni życiowej. Obecnie projektanci coraz częściej wybierają samoprzylepną fototapetę na drzwi. Powodem popularności tego materiału dekoracyjnego było zastosowanie nowoczesnych technologii i wysokiej jakości materiałów przez producentów samoprzylepnej fototapety. Fototapety na drzwi mają doskonałe właściwości techniczne i użytkowe, dlatego profesjonaliści uważają je za doskonałą opcję do dekoracji skrzydła drzwi.

Fototapeta pionowa

Projektanci zalecają wykorzystanie ich do dekoracji otworu drzwiowego. Obraz jest umieszczony pionowo, dzięki czemu materiał samoprzylepny wtapia się w ogólne wnętrze domu lub mieszkania i optycznie poszerza dostępną przestrzeń w pomieszczeniu.

Producenci oferują samoprzylepną fototapetę na drzwi, co znacznie ułatwia prace wykończeniowe. Wystarczy usunąć specjalny podkład i delikatnie docisnąć fototapetę lepką stroną na całej szerokości drzwi, wygładzić materiał i można cieszyć się uzyskanym efektem.

Wśród charakterystycznych cech takich materiałów wykończeniowych profesjonaliści wyróżniają doskonałe właściwości użytkowe, łatwość pielęgnacji wykończonej powierzchni, a także możliwość uzyskania oryginalnego wystroju w krótkim czasie. Aby zmienić wygląd drzwi wystarczy ostrożnie usunąć starą folię samoprzylepną i zastąpić ją nową.

Fototapety na drzwi wewnętrzne

Przy wyborze fototapety na drzwi profesjonalni projektanci sugerują użycie materiałów papierowych oklein na drzwi, uzbrojonych w zwykły klej. Alternatywnie można również wybrać tapetę winylową o szerokości 80 cm. Wśród trendów sezonu styliści wnętrz zwracają uwagę na widoki miast, sceny górskie i obrazy kwiatów.

Dzięki odpowiedniemu doborowi fototapety na drzwi, można uzyskać efekt wizualnego powiększenia przestrzeni, optycznie zwiększając wysokość pomieszczenia.

Wystrój drzwi łazienkowych

Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie odpornej na wilgoć okleiny na drzwi. Trwałej tapety na bazie winylu ze specjalną impregnacją przeciwgrzybiczą. Za ciekawy motyw styliści uznają żeglarstwo: tropikalne krajobrazy, statki, podwodny świat i morskie stworzenia. Producenci nowoczesnych materiałów wykończeniowych oferują obrazy 3D, które dodają projektowi realizmu i niezwykłości.

Na drzwi wejściowe

Najlepiej wybierać takie naklejki na drzwi, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, bezpośrednie działanie promieni słonecznych i dużą wilgotność powietrza. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii w nowoczesnej produkcji, gotowe materiały charakteryzują się doskonałym wyglądem i świetnymi parametrami technicznymi.

Zasady doboru papieru fotograficznego

Drzwi są konstrukcją ruchomą podlegającą systematycznemu użytkowaniu, dlatego konieczne jest dobranie takich materiałów wykończeniowych, które wytrzymują poważne odkształcenia, a także są łatwe i wygodne w utrzymaniu.

Aktualnym trendem jest stosowanie różnorodnych materiałów do produkcji fototapet. Na przykład tapety papierowe są korzystne ze względu na swoje właściwości ekologiczne i przystępną cenę. Więcej o sklepie z fototapetami na drzwi możesz się dowiedzieć klikając tu.

Komentarze są wyłączone.