Blog

Fototapety z flamingami – fantazyjne dekoracje nie tylko do pokoju dziecka

Fototapeta z flamingami

Motyw różowych flamingów zagościł na stałe we współczesnych aranżacjach. Piękne egzotyczne ptaki pojawiają się na zasłonach, pościeli i dywanach. Towarzyszą nam nawet na co dzień w formie modnych wzorów na odzieży i dodatkach. Flamingi królują w modzie dziecięcej, dlatego ich motyw trafia przede wszystkim do pokoi dla dzieci. Tapeta przedstawiająca te efektownie upierzone zwierzęta może jednak zdobić również salon lub sypialnię. 

Co symbolizuje flaming?

Skąd wzięła się moda na flamingi? Dlaczego motyw ten nie wychodzi z użycia i nadal zdobi naszą odzież, dodatki i elementy wyposażenia wnętrz? Jednym z powodów jest z pewnością piękny, imponujący wygląd tego ptaka: smukła szyja, długie nogi, dumny dziób. Aparycja flamingów wzbudza podziw i zachwyt. Największym atutem tego gatunku jest z kolei kolor upierzenia, różowiejący w okresie godów. To właśnie ten intensywny kolor różu nadaje tkaninom, dodatkom i wreszcie tapetom we flamingi wyjątkowy charakter. Poza tym, zwierzęta te są symbolem miłości bardzo podobnej do tej goszczącej wśród ludzi. Wizerunek flaminga jest też synonimem radości, pozytywnego myślenia, samoakceptacji i pewności siebie. Nic więc dziwnego, że wszyscy lubią się nim otaczać. 

Jaki efekt dają fototapety z flamingami?

Fototapety “flamingi” to oczywisty wybór do pokoju dziecięcego, zwłaszcza pokoju małej księżniczki lub dorastającej panienki. Jest to modny wzór, a ze względu na różowe barwy świetnie dopasowuje się do pastelowych z reguły kolorów dziewczęcego wnętrza. Fototapety z motywem flamingów nie są jednak zarezerwowane wyłącznie do pokoju dziecka. Doskonale sprawdzą się również w aranżacji pomieszczeń wspólnych, takich jak salon czy jadalnia. Flamingi na ścianie będą obrazem energetycznym i poprawiającym nastrój. Pomogą stworzyć atmosferę, która napawa optymizmem. Ze względu na to, że często towarzyszy im motyw tropikalnych, kolorowych kwiatów i soczyście zielonych liści, wyczarują we wnętrzu efekt odświeżenia i pozwolą uniknąć aranżacyjnej nudy. 

Fototapeta z flamingami w salonie

Jak wykorzystać fototapety z motywem flamingów?

Flamingi na ścianie w kuchni pobudzą apetyt i zachęcą do kulinarnych eksperymentów. Przyklejone na ścianie w sypialni na nowo rozbudzą łączące parę uczucia. Z kolei w salonie wyrażą charakter właściciela mieszkania sugerując, że jest on pewną siebie i dążącą do celu osobą. Fototapety flamingi warto wykorzystać w każdym wnętrzu, które wydaje się urządzone monotonnie lub zbyt surowo. Motyw wprowadzi do aranżacji soczyste kolory i skutecznie ożywi modne, neutralne barwy materiałów wykończeniowych, takich jak drewno, kamień czy beton. Flamingi dobrze czują się w towarzystwie marmurów, wikliny, naturalnych tkanin. Sprawdzą się w różnych stylach dekoracyjnych, choć najczęściej wybierane są do wnętrz skandynawskich. Fototapetę we flamingi najlepiej przykleić na najważniejszej ścianie pomieszczenia, aby przyciągnąć uwagę do mebli, które chcemy wyeksponować. Motyw flaminga na ścianie będzie także świetnym rozwiązaniem podczas wydzielania stref w pokoju – sprzyja on kreatywności, motywuje w dążeniu do celu i napawa dobrą energią. Listę sklepów z fototapetami znajdziesz klikając w link

Możesz być zainteresowany także...