Blog

Dywany pcv do domu i do ogrodu

Dywan na tarasie

Elegancka i zadbana podłoga to wizytówka każdego domu. Mowa tu nie tylko o zabrudzeniach, ale i materiale, z którego zostały wykonane. Spośród wszystkich z nich jeden materiał zasługuje na szczególne wyróżnienie. Jest to PCV, którego produkowane są dywany PCV, wykładziny winylowe oraz wiele innych. Świetnie sprawdzają się nie tylko w mieszkaniu, ale również jako dywany zewnętrzne – na balkonie tarasie i w ogrodzie. 

Dywan winylowy w domu – czy warto?

Maty winylowe powstają z tworzywa sztucznego, które w znacznej mierze składa się z włókna PCV. Z kolei dodatek włókna syntetycznego zapewnia im lepszej przyczepności. Dodatkową zaletą tych produktów jest ich budowa – dywany PCV nie posiadają włosia. Dzięki temu, w przeciwieństwie do tradycyjnej wykładziny dywanowej, nie pochłaniają one kurzu. Z tego względu są rekomendowane alergików i osobom wrażliwym na roztocze. Ponadto są one także pozbawione szkodliwych dla zdrowia ludzkiego ftalanów. Są one łatwe w czyszczeniu i nie wchłaniają zabrudzeń tak jak tradycyjne dywany. Wyróżnia je również mniejszą podatność na wilgoć oraz trudno zapalne. Włókno PCV świetnie tłumi hałasy, dlatego też może służyć wyciszaniu mieszkania. Przede wszystkim jednak chodniki winylowe dostępne są w wielu ciekawych wzorach i kolorach. Dodatkowym argumentem, który przemawia na ich korzyść, jest atrakcyjna cena dywanów PCV. Mogą być wykorzystywane do tworzenia imitacji podłóg drewnianych, z kamienia itp., a są znacznie tańsze.

Dywany z PCV – gdzie wykorzystać je w domu?

Maty z PCV świetnie tłumią hałasy, przez co poleca się je stosować zwłaszcza w dużych pomieszczeniach o złej akustyce. Świetnie sprawdzą się również w pokojach o małym metrażu. Można je także wykorzystać w pomieszczeniach pozbawionych dostępu do światła słonecznego. Należy jednak pamiętać o tym, by stawiać na wykładziny PCV, które rozjaśnią i optycznie powiększą urządzaną przestrzeń. Świetnie w tej roli sprawdzą się wykładziny w ciepłych, pastelowych kolorach. W małych pomieszczeniach warto także wystrzegać się dywanów w duże wzory. Nowoczesne dywany PCV mogą być wykorzystywane w sypialni, pokoju dziecięcym oraz dziennym. Ze względu na wysoką odporność na działanie wilgoci, uszkodzenia mechaniczne itp., coraz częściej wykorzystywane są także jako dywany na balkon i taras.

Taras drewniany z plecionym dywanem

Dywany balkonowe – jakie powinny być dywany na taras?

Chodniki i maty PCV mogą być wykorzystywane także jako dywany tarasowe i ogrodowe. Są one wysoce odporne na zabrudzenia, opady, insekty, a nawet i wilgoć. Dywany balkonowe są wykonane z wysokiej jakości komponentów, nie płowieją pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońcu. Ich kolory są niezwykle trwałe, a wzory zachwycają swoim bogactwem i dbałością o każdy detal. Nic więc dziwnego, że tworzone z nich imitacje drewna, czy kamienia to bardzo popularny rodzaj dywanu zewnętrznego. Bez problemu można po nich chodzić zarówno w butach, jak i bez. W porównaniu do innych powierzchni, dywany ogrodowe z PCV nie są tak wymagające w pielęgnacji. Ich powierzchnię wystarczy przetrzeć mopem namoczonym w wodzie z łagodnym środkiem czyszczącym. Dywany balkonowe nie posiadają włosia, więc nie wymagają odkurzania, szorowania itp. Spełniają wiec one wszystkie cechy, jakie powinny posiadać idealne dywany do użytku zewnętrznego. Listę sklepów z dywanami winylowymi znajdziesz tu.

Możesz być zainteresowany także...