Blog

Pokój dla nastoletniego chłopca – o czym pamiętać urządzając pokój dla nastolatka?

Pokój dla nastolatka

Jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jak sprawić, by pokój był trendy, a jednocześnie wpasował się w gusta Twojego syna? Odpowiadamy!

Pokój młodzieżowy stanowi wyzwanie aranżacyjne. Jednak dzięki naszym poradom dowiesz się, jakich barw użyć, by przestrzeń ta sprzyjała zarówno relaksowi, jak i nauce. Dowiesz się także, co jest niezbędne w pokoju nastolatka.

Pokój nastolatków dla chłopaka – problem, czy wyzwanie?

Jeżeli nie masz pojęcia, jak urządzić pokój dla nastoletniego syna – doskonale trafiłeś. Dla wielu osób zadanie umeblowania pokoju dziecka wydaje się trudnym przedsięwzięciem. Jednak nasze wskazówki na pewno Ci pomogą i sprawią, że urządzisz miejsce, w którym syn będzie chciał spędzać czas. Nie zabraknie także miejsca do nauki, czy rozrywki przy komputerze. Zacznijmy jednak od koloru ścian, mają one bowiem ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia.

Jaka kolorystyka będzie odpowiednia w pokoju młodzieżowym?

Chromoterapia, zwana także koloroterapią, wskazuje, jak barwy wpływają na nasze życie i stan psychiczny. Okazuje się, że kolor ścian może sprzyjać relaksowi, pobudzać do działania, a także dodawać energii!

Problem z pokojem młodzieżowym dla chłopca polega na tym, że powinna to być przestrzeń idealna do działania (a więc nauki), ale także sprzyjać błogiemu odpoczynkowi. Uznaje się, że ciepłe barwy pobudzają i dodają energii, natomiast zimne koją i ułatwiają relaks. Jak działają ciepłe kolory? Czerwony stymuluje i pobudza, żółty ma z kolei mobilizującą moc. Natomiast zimne barwy często kojarzą się z wypoczynkiem na zielonej trawie pod błękitnym niebem, dlatego też zielony i niebieski utożsamiane są z wolnością oraz wytchnieniem.

Warto także przyjrzeć się barwom neutralnym – biały i szary pozwolą Ci stworzyć niezwykle uniwersalne aranżacje. Ich wykorzystanie ułatwi także dobór mebli i dodatków.

Jak urządzić pokój młodzieżowy dla chłopca? Praktyczne porady

Urządzając pokój nastolatków dla chłopaka, koniecznie zadbaj o to, by niczego w nim nie brakowało. Warto więc, abyś wyznaczył zarówno strefę relaksu, jak i przestrzeń do nauki. W związku z tym jednym z najważniejszych elementów będzie duże biurko – musi pomieścić książki i zeszyty niezbędne podczas odrabiania zadań domowych, ale także laptop, który przyda się podczas nauki zdalnej czy jako pomoc podczas uczenia się. Warto kupić także krzesło z regulacją wysokości, świetnie sprawdzają się te na kółkach. Konieczne są także półki na książki i przybory szkolne lub specjalny regał.

Zadbaj także o łóżko z wygodnym materacem. Rozmiary łóżka dopasuj do rozmiarów pokoju. Jeśli pokoik jest mały – rozważ łóżko składane lub wybierz niewielkie gabarytowo.

Niezwykle ważne jest także dobre oświetlenie. Najlepiej, by główne źródło światła miało kilka żarówek. Punktem obowiązkowym jest lampka na biurko. Możesz rozważyć także dodatkowe punkty świetlne.

Co jeszcze jest niezbędne w pokoju nastolatka? Na pewno szafa lub komoda do przechowywania ubrań oraz rzeczy osobistych. Warto zadbać również o dekorację ścian lub dywan. Tutaj jednak musisz ściśle współpracować ze swoim dzieckiem i zapytać go, jak chciałby ozdobić swoją przestrzeń.

Możesz być zainteresowany także...