Blog

Samoprzylepne panele ścienne z PCV – pomysł na szybki remont

Panele ścienne za telewizorem

Malowanie ścian, a może naklejenie tapety? To pierwsze pomysły, jakie pojawiają się w głowie osoby, która chce odświeżyć lub całkowicie zmienić aranżację wnętrza. Udekorowanie powierzchni ściany to świetne rozwiązanie, jednak warto wziąć pod uwagę nie tylko tradycyjne metody remontowe, lecz również te bardziej nowoczesne – na przykład panele ścienne samoprzylepne. Co to za materiał i gdzie można go stosować?

Czym charakteryzują się panele ścienne samoprzylepne?

Samoprzylepne panele ścienne wykonuje się z winylu – materiału, który jako jeden z nielicznych da się pokryć dowolnym, wysokiej jakości nadrukiem. Dzięki takiej właściwości PCV panel może imitować dowolny naturalny surowiec, a także dekorować aranżację wybranym motywem, na przykład florystycznym czy geometrycznym. Panele ścienne winylowe są odporne na działanie wilgoci (ale nie wody, o czym warto pamiętać!), dlatego można stosować je w kuchni i łazience. Nadają się również do mycia i szorowania, stąd łatwo jest utrzymać je w czystości. Winyl z nadrukiem nie blaknie też od słońca, a dzięki swojej gładkości okazuje się bardzo łatwy w pielęgnacji.

Panele ścienne winylowe sposobem na samodzielny remont każdego pomieszczenia

by wyremontować mieszkanie panelami winylowymi samoprzylepnymi potrzebujemy jedynie wybranego wzoru paneli i dobrych pomysłów. Montaż takiego materiału dekoracyjnego nie wymaga zastosowania żadnych specjalistycznych urządzeń ani preparatów czy też posiadania doświadczenia w pracach wykończeniowych. Wystarczy wyrównać i odtłuścić powierzchnię, na której ma zostać zamontowany panel, a następnie po prostu go przykleić. Takie rozwiązanie sprawdza się w każdym pomieszczeniu w całym domu – paneli nie można stosować jedynie pod prysznicem. Winylowe panele ścienne odmienią zatem wygląd kuchni, pokoju dziennego, łazienki czy pokoju dziecka. Można przykleić je między innymi:

  • na ścianie multimedialnej za telewizorem,
  • między blatem a szafkami kuchennymi,
  • na ścianie za stołem w kuchni,
  • na ścianie za łóżkiem w sypialni,
  • na ścianie w pokoju dziecka, w kąciku zabaw.
Panele ścienne w kuchni
Panele ścienne w kuchni


Takie rozwiązanie będzie znacznie praktyczniejsze niż malowanie pokoju, ponieważ odbywa się bez bałaganu, a winylowa dekoracja jest łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Mnóstwo wzorów i mnóstwo możliwości – asortyment paneli ściennych w każdym stylu

Jak zostało wspomniane, na panele ścienne winylowe da się nanieść dowolny nadruk, czyli każdą grafikę. Dzięki temu materiał ten jest na tyle uniwersalny, że dopasuje się do każdego stylu aranżacyjnego. Wśród wzorów paneli pojawiają się zarówno te imitujące naturalne surowce, jak drewno, beton, kamień czy marmur, jak i te naśladujące wyglądem gładką powłokę malowaną lub desenie tapet. Panel ścienny z winylu może zostać ozdobiony kwiatami, ornamentami lub mozaikami. Bez trudu, dobierzemy zatem model, który podkreśli charakter wnętrza lub nada mu zupełnie nowy styl. Warto pamiętać przy tym, że dekoracyjne wykończenie przyciąga wzrok i może optycznie pomniejszać, dlatego przy wybieraniu ozdobnych paneli na ścianę zawsze wskazany jest umiar.

Możesz być zainteresowany także...