Pokój dziecka na poddaszu – aranżacja pokoju dziecięcego ze skosami

Kuchnia w stylu skandynawskim
Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?
14 lipca 2022
Jasna kuchnia z wyspą
Kuchnia w stylu angielskim – pomysły i inspiracje
27 października 2022

Pokój dziecka na poddaszu – aranżacja pokoju dziecięcego ze skosami

Pokój dziecka ze skosami

Poddasze to pomieszczenie trudne do zaaranżowania. Bywa, że rodzice nie do końca radzą sobie w tej kwestii. Jednak nie można zapomnieć, że jest to opcja, która daje wiele nowych możliwości. Urządzenie pokoju dziecka na poddaszu może być problematyczne, ale z pewnością sprawi wiele przyjemności. Jakie rozwiązania warto zastosować przy meblowaniu pomieszczenia ze skosami? Czy taka opcja na pokój dla dziecka ma swoje zalety?

Umeblowanie poddasza dla dzieci

Umeblowanie poddasza dla dzieci to wiele ograniczeń. Raczej trudno wstawić tam piętrowe łóżko, czy dużą szafę. Jednak należy pamiętać, że skosy dają wiele możliwości w kwestii mebli na wymiar. Przy meblowaniu pokoju ze skosami warto skorzystać z usług dobrego stolarza. Jakie rozwiązanie można zrealizować na poddaszu dla dzieci?

Pojemna garderoba pod skosami to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez rodziców podczas meblowania pokoju dla dzieci. Pod dolną połacią dachu, w przestrzeni, w którym swobodne poruszanie się nie jest możliwe, świetnie sprawdzi się miejsce na przechowywanie. Ta opcja pozwala na schowanie ubrań, zabawek, pościeli i wielu innych rzeczy, a przy okazji nie zabiera przestrzeni użytkowej.

Przestrzeń pod skosami świetnie sprawdzi się jako miejsce na biurko lub łóżko. Dzięki takiemu ułożeniu dzieci będą miały dużo przestrzeni do zabawy.

Pokój dziecka na poddaszu — opcje kolorystyczne

Jeśli chodzi o aranżacje pokoju dziecka na poddaszu, rodzice stawiają na różne warianty kolorystyczne. Najchętniej wybierane są stonowane i delikatne kolory, takie jak beże, róże czy pastele. Są to barwy, które wprowadzają porządek i nie obciążają. Dodatkowo jasne kolory optycznie powiększają przestrzeń, co poprawia samopoczucie w pomieszczeniu.

Poddasze dla dziecka staje się problemem, kiedy trzeba zdecydować, którą powierzchnię pomalować na określony kolor. Bardzo często skosy malowane są na biało, podobnie jak sufit, ponieważ to optycznie podnosi wysokość pomieszczenia. Jednak bywają sytuacje, kiedy rodzice chcą nadać nietuzinkowego charakteru we wnętrzu i każda powierzchnia malowana jest kolorem. 

Jak urządzić pokój dziecka na poddaszu — dekoracje

Jeśli chodzi o dekoracje na strychu, bardzo często wybierane są ozdobne lampy, które umiejscowione są w środkowym punkcie na końcu pomieszczenia. Takie rozwiązanie nadaje przytulnego klimatu w pomieszczeniu takim jak pokój dziecka ze skosami. Czasami na suficie rozwieszane są ozdobne lampki, które dają miły efekt wizualny.

Dziewczynki uwielbiają delikatne ozdoby na ścianach. W takim przypadku świetnym pomysłem może być przestrzeń w kropki. To delikatny akcent, który doda pomieszczeniu dziewczęcego charakteru.

Bardzo przyjemną opcją, na którą rodzice się decydują, jest namalowanie galaktyki na skosach. Najczęściej są to planety, komety i gwiazdy. Taki malunek może skutecznie rozwijać wyobraźnie dziecka, a dodatkowo ładnie wygląda. Równie często sprawdza się namalowanie chmur na niebieskim niebie. Dzieciom ten pomysł się bardzo podoba.

Rodzice czasami mają problem z tym, jak urządzić pokój dziecka na poddaszu. Warto nie zniechęcać się i pamiętać, że taka jasna i przytulna przestrzeń może przypaść do gustu.

Komentarze są wyłączone.