Jak urządzić kuchnię w stylu hampton?

Styl prowansalski w kuchni
Kuchnia w stylu prowansalskim – sielska elegancja
27 kwietnia 2022
Kuchnia w stylu skandynawskim
Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?
14 lipca 2022

Jak urządzić kuchnię w stylu hampton?

Kuchnia w stylu Hampton

Styl Hampton to pełna elegancji metoda aranżacji wnętrz, w której ważną rolę odgrywają klasyczne i pełne uroku meble. Jasne barwy, przytulne dodatki oraz stylowa glazura i terakota to podstawowe cechy kuchni w stylu Hampton. Co jeszcze warto umieścić w takim wnętrzu i skąd wziął się ten pełen szykowny styl? Czy każde wnętrze da się zaaranżować w taki sposób? Oto 5 faktów o kuchni w stylu Hampton.

Skąd wziął się styl Hampton?

Zanim przeczytasz o tym, jak urządzić pomieszczenie, a konkretnie kuchnię w stylu Hampton, warto, abyś przeczytał, skąd wywodzi się ten styl. Sama nazwa Hampton narodziła się bowiem na amerykańskim Long Island The Hamptons. Tam właśnie na wakacje przybywali bardzo zamożni ludzie, którzy zamieszkiwali w eleganckich, wręcz luksusowych posiadłościach. Styl Hampton nie jest jednak wyłącznie pełnym luksusu i przepychu nurtem. Zasady takiego wystroju wnętrz pełne są bowiem swobody oraz wakacyjnego luzu. Można więc stwierdzić, że Hampton to mieszanka wygody, elegancji, swobody, nowoczesności, tradycji i wysokiej estetyki. Jak urządzić kuchnię w stylu Hampton?

Meble do kuchni w stylu Hampton

Przestronna kuchenna wyspa, połyskujące blaty z granitu, eleganckie meble z drewna w stonowanych barwach i pełne ciepła dodatki – taka jest kuchnia Hampton. Cóż. Aby osiągnąć takie efekt, należy umiejętnie połaczyć ze sobą elementy tradycyjne i industrialne. Podstawowy zestaw mebli do takiej kuchni to białe zdobione szafki, zwieńczone klasycznymi uchwytami oraz szklane witryny na naczynia.

Ważnym i popularnym rozwiązaniem w kuchni Hampton jest użycie wyspy kuchennej jako stołu jadalnego. Ten prosty trick można wdrożyć, po prostu ustawiając kilka wysokich krzeseł dokładnie obok blatu/wyspy. Co ciekawe, stołki lub krzesła w tym wariancie mogą być niebo bardziej industrialne lub wręcz surowe. Takie elementy cechują bowiem styl z Long Island i nadają wnętrzu prawdziwego charakteru.

Kuchnia w stylu Hampton

Ogólny wydźwięk stylu Hampton powinien być mało krzykliwy i raczej kojący. Z tego powodu warto pomalować ściany na jasne barwy, zadbać o obecność stylowych koszyków na owoce i wyposażyć kuchnię w nowoczesne akcesoria w bardzo klasycznym wydaniu. Hampton to prawdziwa sielanka, która umożliwia poczucie się we własnym domu jak na prawdziwych nadmorskich wakacjach. 

Flagowe elementy wnętrza stylu Hampton

Styl Hampton cechuje się także innymi elementami. Zaraz po meblach, ważną rolę odgrywają bowiem m.in.:

  • duże okna,
  • okiennice,
  • stonowane, długie zasłony,
  • ściany w kolorach bielu, beżu lub innych jasnych barwach,
  • klasyczne, niezbyt strojne lampy,
  • gadżety i dodatki w stylu morskim i wakacyjnym.

Wszystkie te elementy powinny być dobrane tak, aby całe wnętrze tworzyło klimat swobody, elegancji, piękna i doskonałego samopoczucia. Warto pamiętać, że taka kuchnia powinna być zaaranżowana w sposób nie tylko efektowny, ale także praktyczny. Z tego powodu najlepszym rozwiązaniem będą wysokie regały kuchenne z mnóstwem szuflad, szafek i witryn na połyskujące kieliszki, szklanki i filiżanki. Podłoga w kuchni Hampton powinna być praktyczne, elegancka i zwykle – w jasnych barwach. 

Komentarze są wyłączone.